portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etiuda - sprawy osiedlowe » Forum » podatek od nieruchomosci i uzytkowanie wieczyste
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

podatek od nieruchomosci i uzytkowanie wieczyste

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aplapl 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 10, 2014 22:25
Posty: 5
Skąd: łodzi

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 18:56    Temat postu: Re: podatek od nieruchomosci i uzytkowanie wieczyste

Z tym podatkiem to nie w porządku w stosunku do nas są te "ogródki" bezczelnie wydzielone dla mieszkań parterowych bo ludzie je użytkują a nie płacą za nie podatku gdyż każdy z nas płaci podatek w stosunku do udziału we współwłasności a oni użytkują de facto grunt, od którego musieliby faktycznie zapłacić taki podatek, że hoho, m mamy przez to mniej miejsca wspólnego i de facto bulimy za nich. Tak nas wyrolował dweloper.
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 19:31    Temat postu: Re: podatek od nieruchomosci i uzytkowanie wieczyste

Dziwne spojrzenie na sprawę, którego nie popieram, pomimo, że nie posiadam mieszkania "z ogródkiem".

A czy Ty płacisz podatek za swój balkon czy tylko za powierzchnię mieszkania?

Sprawa dodatkowa za mieszkanie czy część wspólną płaci się stosunkowo niewielki podatek. Sporo większy podatek jest wyliczany od garażu / miejsca postojowego w garażu podziemnym.

Ps.
Dziwi mnie Twój stosunek do balkonów z dodatkowym pasem zieleni. Przecież każdy kupując mieszkanie decydował się na to co mu odpowiada, czyż nie?
Nie wiem dlaczego w tym przypadku piszesz, że developer nas oszukał.

Podczas wyboru mieszkań do zakupu jako atut developer wymieniał dodatkową powierzchnię na najniższym poziomie, także w czym czujesz się oszukany?
Skierka99 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Wrz 25, 2015 16:39
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 16:45    Temat postu: Re: podatek od nieruchomosci i uzytkowanie wieczyste

Witam,
Mam pytanie - czy wszyscy Państwo dostali decyzję o wymiarze opłaty za użytkowanie wieczyste? Nabyłam mieszkanie w 2013 roku, zgodnie z pouczeniem dewelopera udałam się na Sienkiewicza i Piotrkowską wypełnić wszystkie papierki. O ile wymiar podatku od nieruchomości otrzymuję, o tyle decyzji dot. użytkowania wieczystego jeszcze nie dostałam. Zastanawiam się czy urząd jest generalnie tak opieszały, czy może gdzieś moje papiery się zagubiły i urząd o mnie zapomniał...
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama