portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etiuda - sprawy osiedlowe » Forum » godziny remontów
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

godziny remontów

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nadaescierto 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 15:31
Posty: 57
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 7:54    Temat postu: godziny remontów

Drodzy mieszkańcy,

Czy ktoś się może orientuje czy poza ciszą nocną regulamin wewnętrzny wspólnoty ustala godziny możliwości prowadzenia głośnego remontu (wiercenie, kucie)?
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 22:07    Temat postu: Re: godziny remontów

Nie, "cisza nocna" sama przez się reguluje kwestię m.in. z wierceniem.

Ps.
Mieszkałem w różnych miejscach i w żadnym nie spotkałem się z innymi wytycznymi niż "cisza nocna".
iza093 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 19:55
Posty: 15
Skąd: łódź

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 15:55    Temat postu: Re: godziny remontów

moja siostra mieszka w Warszawie i tam mają cisze nocna od 22 ale wszelkie remonty mogą wykonywać maksymalnie do 21.

Myślę że coś takiego powinno obowiązywać również u nas, nie raz słyszałam że niektórzy zaczynają wiercić o 21.45 :/
madzixa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Paź 12, 2013 14:40
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 16:11    Temat postu: Re: godziny remontów

Wg prawa zaklocanie spokoju nawet w dzien daje nam mozliwosc zgloszenia tego na policje...
Jezeli jakas osoba pracuje w nocy i spi w dzien a calymi tygodniami sasiad wierci za sciana no to wspolczuje i jedynie takie wyjscie jak napisalam powyzej.
nadaescierto 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 15:31
Posty: 57
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 22:09    Temat postu: Re: godziny remontów

bywa, że w regulaminie jest dołączony dodatkowy zapis o głośnym remoncie i wyłącza się niedziele oraz godziny o świcie. już ucichło, wiercenie nad moją głową o 7:10 mnie przeraziło Shocked
madzixa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Paź 12, 2013 14:40
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lip 02, 2014 21:59    Temat postu: Re: godziny remontów

Nawet jezeli w naszym regulaminie jest jakis zapis o "remontach" to nie oszukujmy sie - nikt sie nie bedzie do tego stosowal tak jak i do parkowania na miejscach dla inwalidow etc...
Ludzie teraz maja wszystko gdzies i mysla,ze jak kupili 65metrow w Etiudzie to sa panami swiata-puk,puk- tak nie jest Wink
Szanujmy swoich sasiadow a naprawde wszystkim bedzie sie milo mieszkalo Smile
iza093 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Kwi 21, 2013 19:55
Posty: 15
Skąd: łódź

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 19:38    Temat postu: Re: godziny remontów

Witam,
czy ktoś może wie kiedy będą zdjęte obudowy w windach?
hufistufa2009 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Lip 11, 2014 22:38
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 1:51    Temat postu: Re: godziny remontów

Cisza nocna, to cisza nocna i już. Ja się zastanawiam nad tym, czy wypada odkurzać o 21, bo może to komuś przeszkadzać...
Co do remontów, to jeżeli ktoś kupuje mieszkanie od dewelopera, to musi się liczyć z tym, że jakieś dwa lata będzie miał wiercenie o 7 rano. Trudno...
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 18:20    Temat postu: Re: godziny remontów

hufistufa2009 napisał:
Co do remontów, to jeżeli ktoś kupuje mieszkanie od dewelopera, to musi się liczyć z tym, że jakieś dwa lata będzie miał wiercenie o 7 rano. Trudno...


Dokładnie tak być powinno jak piszesz Smile
nadaescierto 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 15:31
Posty: 57
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 9:22    Temat postu: Re: godziny remontów

jeśli ktoś zatem pracuje w innych godzinach i nie wstaje o świcie nie wyśpi się przez najbliższe 2 lata. całe szczęście panowie remontowcy są dość negocjowalniWink
aeliren 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 30, 2013 9:24
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 19:07    Temat postu: Re: godziny remontów

Na pierwszym zebraniu wspólnoty ustaliliśmy, żeby prac hałaśliwych typu wiercenie w ścianach i cięcie płytek nie uskuteczniać po godzinie 18. Ja rozumiem, że każdy remontuje jak może, ale z drugiej strony nie da się też pracując normalnie po pracy siedzieć jeszcze w wiecznym hałasie i od dwóch lat czy od roku mieszkać w nieustającym remoncie. W zeszłym roku byłam półtora tygodnia na zwolnieniu z powodu choroby. Dwa piętra wyżej remontowano mieszkanie, wiercąc przez bite dwa tygodnie od rana do wieczora. Szału można było dostać. To samo dotyczy remontów w niedziele. Na szczęście coraz chłodniej i można pozamykać drzwiRazz
malgorzatawa 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 27, 2017 19:08
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 18:49    Temat postu: Re: godziny remontów

Ja kiedyś mieszkałam w miejscu, gdzie sąsiedzi zaczynali remonty w niedzielę (!) o 22.00. Brzmi jak absurd, ale autentycznie tak było Kwasny Kwasny
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama