portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Etiuda - sprawy osiedlowe » Forum » zebranie wspólnoty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zebranie wspólnoty

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
madelaine 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 11, 2012 21:48
Posty: 58
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 12:06    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Przecież właśnie o to chodzi, żeby łatwiej było wjeżdżać. Czekanie na otwarcie bramy, przy 260 mieszkaniach, czyli pewnie ok. 150-200 samochodach mieszkańców, wjeżdżających i wyjeżdżających, powoduje korki, "wystawanie" samochodu na ulicę i stwarza zagrożenie. Szlaban to rozwiązanie lżejsze, szybsze i bezpieczniejsze - na dzień. W nocy brama będzie zamykana. Nikt tego szlabanu nie będzie taranował, nie mieszkamy w fortecy na okupowanym terenie, tylko w mieście gdzie funkcjonuje policja, straż miejska... natomiast w przypadku ataku czołgu to ta brama też nie wystarczy Smile Smile Smile
madelaine 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 11, 2012 21:48
Posty: 58
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 12:27    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Natomiast jeśli chodzi o ochronę, to moim zdaniem jest potrzebna. Właściwie instruowana przez Administratora spełnia swoje zadania. Dzikie parkowanie już się skończyło, sama widziałam ich w akcji pouczania odwiedzających. Smile

Ponadto już sama ich obecność zniechęca do chuligańskich wyczynów, np. smarowanie po murach, co zapewne miałoby miejsce gdyby ochrony nie było... przy takiej liczbie mieszkańców "akademików" w Etiudzie.

Co do ceny, to jeżeli jest to rzeczywiście 240 000 rocznie, przy 260 mieszkaniach daje to ok. 77 zł miesięcznie na mieszkanie - moim zdaniem całkiem tanio w porównaniu z korzyściami.

Przy okazji - prośba do właścicieli "akademików" - jak to słusznie zauważył pewien mieszkaniec na zebraniu, dbajcie o dobór swych lokatorów, jeśli muszą już tu być "akademiki", a z tego co widzimy chyba muszą, niechże to będą akademiki elitarne a nie bursy szkół zawodowych. Very Happy Very Happy
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 21:52    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

madelaine napisał:
Co do ceny, to jeżeli jest to rzeczywiście 240 000 rocznie, przy 260 mieszkaniach daje to ok. 77 zł miesięcznie na mieszkanie - moim zdaniem całkiem tanio w porównaniu z korzyściami.


Wg mnie kwota ta jest przesadzona.
Sądzę, że jeśli kiedyś ogłosiłoby się przetarg wśród firm ochroniarskich na obsługę ETIUDY moglibyśmy uzyskać lepszą ofertę (i może nawet lepszą od obecnej firmy).

Myślę, że prędzej czy później powyższe nastąpi. Im większa ilość firm ochroniarskich tym korzystniejsze oferty. Możemy przy takim kroku tylko zyskać Smile


Idąc dalej tropem oszczędności mnie ciągle zastanawia idea fotokomórek na klatce schodowej, tzn. na którymkolwiek piętrze jesteś załącza się oświetlenie całego pionu. Spora ilość energii elektrycznej w ten sposób jest marnotrawiona.

Nad tym zagadnieniem również można pomyśleć.
madelaine 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 11, 2012 21:48
Posty: 58
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 13:32    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Lucky81 napisał:
(z tego co wiem to obecnie placimy 240tys rocznie za ochrone!!!!)


Sprawdziłam w dokumentach przesłanych nam w związku z zebraniem wspólnoty :

całkowity roczny koszt ochrony w 2013 roku to 161 622,00 złotych,

na rok 2014 przewidziano kwotę 152 896,60 zł,

a więc do 240 000 daleko raczej... i chyba trudno będzie znaleźć lepszą ofertę...

BTW, jeżeli masz wpisywać niesprawdzone i nieprawdziwe dane to może lepiej nie wpisuj nic, słówko wyleci wróblem... a wróci wołem...
madelaine 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 11, 2012 21:48
Posty: 58
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 13:38    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Lucky81 napisał:
A odnosnie podwyzek za utrzymanie obiektu, to zupelnie ich nie rozumiem i sie z nimi nie zgadzam.


Podwyżki są konieczne bo budynek już się starzeje i trzeba zacząć zbierać fundusz remontowy.
Przy okazji - rozwiązania tanie z reguły okazują się najdroższe...
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 21:52    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

madelaine napisał:
Lucky81 napisał:
(z tego co wiem to obecnie placimy 240tys rocznie za ochrone!!!!)


Sprawdziłam w dokumentach przesłanych nam w związku z zebraniem wspólnoty :

całkowity roczny koszt ochrony w 2013 roku to 161 622,00 złotych,

na rok 2014 przewidziano kwotę 152 896,60 zł,

a więc do 240 000 daleko raczej... i chyba trudno będzie znaleźć lepszą ofertę...

BTW, jeżeli masz wpisywać niesprawdzone i nieprawdziwe dane to może lepiej nie wpisuj nic, słówko wyleci wróblem... a wróci wołem...


To wiele wyjaśnia, różnica w kwotach podanych przez Lucky a rzeczywistą jest znacząca.


madelaine napisał:

Przy okazji - rozwiązania tanie z reguły okazują się najdroższe...


Ale w wypadku ochrony raczej to zdanie nie obowiązuje. Nie oszukujmy się ale obowiązki tego typu każda firma jest w stanie zrealizować należycie.

A i żeby była jasność ja nie jestem przeciwnikiem ochrony czy też obecnej firmy świadczącej swoje usługi.

Po prostu kieruje się tym, że zawsze mogą być rozwiązania korzystniejsze, efektywniejsze, etc.
Tym bardziej w obecnej sytuacji - rozwiązań można znaleźć wiele. Dlaczego? Ponieważ wszystkie firmy świadczące usługi dla naszej wspólnoty nie zostały wybrane przez nas, ale przez developera / zarządcę zanim wspólnota mieszkaniowa rozpoczęła swoje istnienie.

W tym wypadku zgadzacie się z moją wypowiedzią?
nadaescierto 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 15:31
Posty: 57
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2014 23:26    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Cytat:
Czyżby pojawiały się osoby którym przeszkadza "plac zabaw" wewnątrz etiudy?


po prostu wiem z praktyki jak to wygląda (poprzednie miejsce w którym mieszkałem również miało plac zabaw za oknami) i jak bardzo uciążliwe bywa to latem. etiuda działa jak pudło rezonansowe, słychać nawet pikanie domofonów 3 klatki dalej Kwadratowy

co do szlabanu - rozwiązanie wydaje się całkiem rozsądne, brama otwiera się strasznie wolno i tak jak pisali przedmówcy - już obecnie zdarza się, że samochody czekają w kolejce po 3 na wjazd blokując pas ulicy a co dopiero kiedy będzie komplet mieszkańców. poza tym mam wrażenie, że kiedy bramie się "przerwie zamykanie" (np. kiedy nadjeżdżamy i widzimy, że niedawno zaczęła się zamykać, wciskamy guzik raz jako "stop" i drugi raz żeby się otworzyła) to otwiera się jeszcze wolniej. możliwe, że będzie on sprzyjał przechodzeniu pieszych pod nim/obok ale może są takie modele, które to uniemożliwiają?

ochrona pracuje na tyle skrupulatnie, że przypomina mi o nie wyłączonym w samochodzie radiu Wink , chociaż ciężko u nich zgłosić coś konkretnego ew. doczekać się rzeczowej odpowiedzi if you know what I mean...
aplapl 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 10, 2014 22:25
Posty: 5
Skąd: łodzi

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 21:42    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Chciałabym się wypowiedzieć w przedmocie ochrony, bo udało mi się poczynić pewne spostrzeżenia. Zdarza mi się wychodzić z bloku około 5 rano. Co wtedy robi ochrona? Ano smacznie chrapie. Korciło mnie, zeby zrobić kilka zdjęć. Na co komu taka ochrona. Moje zdanie jest takie, że 2 osoby na jednej zmianie to przesada. Przed czym ochronią mnie Panie starsze od mojej matki albo Panowie w wieku co najmniej zaawansowanym? Pani z ochrony będąc niedawno w pracy wymyła sobie samochód postawiony na miejscu dla niepełnosprawnych oraz wyczyściła go w środku. Mogę to wszystko skomentować jedynie tak: Daj Boże taką robotę.

Jednoznacznie opowiadam się za ograniczeniem ochrodny do 1 osoby oraz do pracy tej ochrony tylko w określonych godzinach.
Poza tym nie wiem jak to możliwe, że na mieksznaie, które mam w Warszawie w bloku o połowę mniejszym płacę za ochronę 30 zł miesięcznie?

Przetargi na drogi z kryterium wyboru najniższa cena się nie sprawdziło ale w naszym przypadku ma to sens. Bo to co mamy obecnie ośmielę się nazwać domem starców. Tak wiem, też kiedyś będę stara...

Jeżeli chodzi o robienie placu zabaw to w parku, do którego idzie się 3-5 minut jest plac zabaw naprawdę w porządku. Poza tym koszt postawienia placu zabaw z prawdziewego zdarzenia to bardzo duży koszt, utrzymanie takiego placu też dużo kosztuje a o odpowiedzialności wspólnoty nie wspomnę, bo chyba każdy sobie zdaje sprawę. Może warto poruszyć temat placu zabaw totalnej ściemy zrobionej przez dewelopera?

Co do ogrodzenia to jest to skandal i może powinniśmy w pierwszej kolejności pozwać dewelopera o jego wybudowanie a mobilizacją do tego może będzie powiadomienie nadzoru budowlanego?

Dużo by pisać. Naprawdę chyba mamy na co wydawać pieniądze w miejsce kosztów quasi-ochrony.
madelaine 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 11, 2012 21:48
Posty: 58
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 21:01    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

aplapl napisał:
Bo to co mamy obecnie ośmielę się nazwać domem starców.


Paskudne to i obraźliwe.
madzixa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Paź 12, 2013 14:40
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 15:31    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

aplapl
"Jeżeli chodzi o robienie placu zabaw to w parku, do którego idzie się 3-5 minut jest plac zabaw naprawdę w porządku. Poza tym koszt postawienia placu zabaw z prawdziewego zdarzenia to bardzo duży koszt, utrzymanie takiego placu też dużo kosztuje a o odpowiedzialności wspólnoty nie wspomnę, bo chyba każdy sobie zdaje sprawę. Może warto poruszyć temat placu zabaw totalnej ściemy zrobionej przez dewelopera?"

Pobliski plac zabaw w parku jest baaardzo przecietny bo tylko dla starszych dzieci 4lat+ a skoro ktos wydawal grube pieniadze na mieszkanie to ma prawo wymagac aby i jego dzieci mialy sie gdzie bawic.Deweloper ewidentnie nas "olał" z placem zabaw ale i inymi waznymi rzeczami....
Ochrona owszem starsza i ode mnie o jakies 35 lat nie bylaby w stanie poradzic sobie z grupka mlodych gniewnych-nie oszukujmy sie....
Oni boja sie reagowac gdy sa imprezy i halasy w nocy...
Mysle,ze powinnismy zmienic firme lub przynajmniej zapoznac sie z ofertami innych firm Smile
Szlaban w ciagu dnia to dobra rzecz-szybszy wjazd i wyjazd.
Koperty namalowane tez sa dobra opcja bo nie bedzie nikt na dziko stawal i zawezal placu wjazdowego.
lengyelorszag 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Lip 01, 2012 0:48
Posty: 127
Skąd: z Polski ;)

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 22:49    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Odnośnie ochrony - nie zapominajcie jednej jakże ważnej kwestii - to jest ochrona mienia, nie osób.

Co oznacza, że osoba taka nie musi być w żaden sposób wysportowana czy też w sile wieku. W większości interwencje tego typu ochrony kończą się na zwróceniu uwagi, a w wyjątkowych sytuacjach poinformowaniu/wezwaniu odpowiednich służb w zależności od zaistniałej sytuacji.

Reasumując wiek pracowników ochrony naszego budynku nie ma znaczenia - aby obowiązki były wykonane należycie.

Wg mnie nawet moglibyśmy pomyśleć o ochronie z niewielkim stopniem niepełnosprawności.
madzixa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Paź 12, 2013 14:40
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 9:08    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

Ja proponuje aby ochrona byla u nas tylko w wyznaczonych godzinach.
Prawda jest taka,ze jak cos sie dzieje to i tak mieszkancy sami dzwonia na policje.
Szkoda tych pieniedzy... lepiej ograniczyc "ochrone" a za reszte zakupic stojaki na rowery,nowe ogrodzenie,plac zabaw itp
Na zmianie powinien byc 1 pracownik ochrony.Ci co chca wjechac/wyjechac z Etiudy maja piloty i jest domofon dla odwiedzajacych.
Lucky81 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 9:38
Posty: 4
Skąd: lodz

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:45    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

madelaine napisał:
Czekanie na otwarcie bramy, przy 260 mieszkaniach, czyli pewnie ok. 150-200 samochodach mieszkańców, wjeżdżających i wyjeżdżających, powoduje korki, "wystawanie" samochodu na ulicę i stwarza zagrożenie.

Chyba troche przesada?? Kiedy ty stoisz w tych korkach?? Otwarcie bramy zajmuje jakieś 10sekund, a raz otwarta pozostaje tak przez jakąś minutę, wiec jeżeli tak strasznie dużo aut wyjeżdza, to brama i tak pozostaje otwarta. Wiec nie może być to w żaden sposób powód tworzenia sie "korków".
nadaescierto 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 15:31
Posty: 57
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 22:27    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

"skoro ktos wydawal grube pieniadze na mieszkanie to ma prawo wymagac aby i jego dzieci mialy sie gdzie bawic.Deweloper ewidentnie nas "olał" z placem zabaw ale i inymi waznymi rzeczami.... "

Plac zabaw w obecnej formie jest słusznym ukłonem w stronę mieszkańców z dziećmi ale jak się domyślam w swoim zamiarze nie miał być substytutem Disneylandu, gdyż inni mieszkańcy nie są od tego żeby opłacać rozrywki najmłodszych. Czy jeśli zapłaciłem "grube pieniądze" mam prawo obciążać innych mieszkańców kosztami budowy pola golfowego/bieżni/placu manewrowego dla gokartów? Myślę, że nie. Osiedle służy do mieszkania i powinno zapewnić niezbędną do tego infrastrukturę.
madzixa 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Paź 12, 2013 14:40
Posty: 20
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 22:43    Temat postu: Re: zebranie wspólnoty

nadaescierto
Plac zabaw w obecnej formie jest słusznym ukłonem w stronę mieszkańców z dziećmi ale jak się domyślam w swoim zamiarze nie miał być substytutem Disneylandu, gdyż inni mieszkańcy nie są od tego żeby opłacać rozrywki najmłodszych. Czy jeśli zapłaciłem "grube pieniądze" mam prawo obciążać innych mieszkańców kosztami budowy pola golfowego/bieżni/placu manewrowego dla gokartów? Myślę, że nie. Osiedle służy do mieszkania i powinno zapewnić niezbędną do tego infrastrukturę.[/quote]

Chodzi o to,ze plac zabaw powinien byc jakos ogrodzony o czym nawet wspomina Gestor bo "skoro juz ktos wydal te grube pieniadze" to nie chce by jego dzieci i on sam wpadal np w psie odchody.Tym bardziej,ze ostatnio widzialam pania na kocyku na naszej trawce i pewnie nie chcialby ubrucisz w czyms smierdzacym tego koca... jak dla mnie nie musi nic tu byc bo mam wystarczajaco miejsca zeby posiedziec na powietrzu ale mysle tez o innych mieszkancach...
Poza tym powinnismy sie szanowac jako sasiedzi a widze,ze np pelno petow lezy na niektorych tarasch itp-i generalnie powinnam miec to gdzies bo mieszkam na trzecim pietrze i tez moge sobie rzucac ale tego nie robie...Wspolczuje ludziom,ktorzy z tego powodu maja nerwowke bo np dopiero co posprzatali swoj taras,balkon...
Mamy studenckie osiedle,no coz....
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama